Jak zrobić strój Batmana? Instrukcja DIY

Gdy zapytasz mojego syna, kim chciałby zostać, od kilku miesięcy pojawia się jedna odpowiedź: Batmanem! Nie wiem skąd, nie wiem jak, ale marzeń dziecięcych rujnować nie będę. Wręcz przeciwnie! Chociaż przez jakiś czas mój syn zostanie Batmanem, a ja będę się rozczulać nad jego radością z możliwości udawania latania :)

DSC_0361

Po pierwsze – koszulka

Jasne, można kupić gotową. Wszystko można kupić, ale wtedy odebrałabym sobie całą radość tworzenia! Wystarczy czarna koszulka plus kawałek żółtego filcu. Wykorzystałam jedną z miliona koszulek służbowych męża i wykrój Brindille & Twig, by stworzyć czarny basic z długim rękawem. Potem poszło z górki – wydrukowałam znak Batmana na zawykłej kartce papieru, wyciełam, odrysowałam na żóltym filcu.

23244226_1745011038867229_8231157731062222510_n

Po przypięciu szpilkami, przefastrygowałam ręcznie cały znak, dopiero potem zrobiłam to maszynowo. W miejscu szczytu główki rękawa wszywamy małe guziki.

DSC_0379

Po drugie – peleryna

Tu trzeba było trochę więcej logistyki. Jaki kształt, jak przymocować ją do dziecka, jak sprawić by miała skrzydła? W końcu postanowiłam, by zamiast prostokąta wykorzystać kształt wycinka koła. Albo inaczej klina. Lepiej będzie to widać na schemacie:

peleryna

Jak to zrobić? Po kolei:
- obrzucamy krawędzie owerlockiem lub zygzakiem,
- obie krawędzie boczne oraz dół podkładamy na 3 razy, tak by zakryć szew owerlocka,
- górną krawędź zakładamy na 3 cm, tworzymy tunel (przy wybranym kształcie, gdy zrobimy tak szerokie założenie materiału, brzeg będzie trochę „za krótki” – bez problemu możemy naddać trochę materiału po prawej stronie),
- w tunel wciągamy gumkę, długości równej odległości między guzikami, przyszytymi do bluzki (mierzymy na płasko, kontrolujemy na modelu). Przyszywamy końce, dodając małe pęteli do zapięcia na guzikach.

DSC_0383 DSC_0386

Na koniec dodajemy gumki na ręce – na krawędziach bocznych odmierzamy długość rękawa i przyszywamy do brzegu peleryny. Dzięki temu uzyskamy efekt latania, a o to nam przecież chodzi!

DSC_0397

Po trzecie – maska

Tu ułatwię Wam i sobie życie i wrzucę schemat do pobrania w PDF. Wystarczy wydrukować, wyciąć i odrysować ołówkiem na czarnym papierze. Dziurki możemy zrobić zwykłym dziurkaczem biurowym, dodajemy gumkę i voila! :)

maska Batmana – kliknij i podbierz PDF

Moje dziecko, widoczne na zdjęciach, jest rozmiaru 92-98 i na takie proporcje przygotowałam Batmanowe odzienie. On zyskał trochę radości i przebranie na Dzień postaci z bajek, a ja możliwość wypicia ciepłej kawy. Każdy wygrywa! :)

DSC_0334 DSC_0338 DSC_0333 DSC_0335 DSC_0343DSC_0351  DSC_0358DSC_0357

Wszystkie moje wpisy powstają z zaangażowaniem i chęcią, dlatego jeśli spodobał Ci się ten post, byłoby mi niezmiernie miło gdybyś zostawił/a ślad swojej obecności w komentarzu lub udostępnił/a go innym, za co z góry dziękuję!

10 Komentarze

  1. Super kostium !!! Myślę o uszyciu takiego dla synka do przedszkola na bal przebierańców. Mogę wiedzieć jakiego materiału użyć na pelerynę?

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.