Jak nie zniechęcić się do szycia? 4 najczęstsze problemy z maszyną i gotowe rozwiązania!

Obserwując ruch na grupach szyciowych na znanym portalu społecznościowym, można zauważyć, że często problemy „maszynowe” odbierają całą radość szycia. Mnóstwo frustracji i nerwów pożerają łamiące się igły i zrywające się nici. Po pierwszym poście „maszynowym”, dzisiaj przygotowałam małą ściągawkę z najczęściej szycia problemami. Zapisz lub zapamiętaj :)

thought-2123970_960_720

1. MASZYNA POMIJA ŚCIEGI
- igła jest tępa lub wygięta – zmień igłę na nową,
- nici są źle nawleczone, od początku nawlecz obie nici, możesz posiłkować się instrukcją,
- igła jest źle dobrana do rodzaju materiału, zwłaszcza jeśli chcesz szyć dresówkę czy jersey igłą, która nie jest przeznaczona do tego rodzaju materiału.

2. IGŁA PĘKA
- źle dobrany rozmiar igły, zwłaszcza jeśli igła jest za cienka w stosunku do grubości materiału,
- igła jest wygięta i trafia w płytkę ściegową,
- materiał nie przesuwa się swobodnie pod stopką, np. w sytuacji gdy ciągniemy materiał.

3. ZRYWA SIĘ NIĆ GÓRNA
- nici są źle nawleczone, należy jeszcze raz nawlec maszynę,
- nić górna jest zbyt mocno nawleczona - pokombinuj z regulacją ustawienia naprężenia nici,
- źle dobrany rozmiar igły – zmień igłę.

4. ZRYWA SIĘ NIĆ DOLNA
- źle nawleczony bębenek powoduje, że nić nie pracuje swobodnie – jeszcze raz nawlecz bębenek: wyjmij szpulkę, sprawdź jej poprawne nawleczenie, włóż w sposób zgodny z instrukcją,
- bębenek lub czółenko są brudne (miejsce, w którym umiejscowiony jest bębenek), należy wyjąć bębenek i wyczyścić czółenko z kłaczków za pomocą pędzelka.

Pamiętaj, by w chwili kryzysu, odetchnąć i zaprzyjaźnić się z instrukcją obsługi swojej maszyny. Wypróbuj wspomnianych wyżej sposobów. A jeśli problem nie mija możesz zasięgnąć rady w grupie Park maszyn, gdzie sama nieraz znalazłam rozwiązanie maszynowego problemu.

Wszystkie moje wpisy powstają z zaangażowaniem i chęcią, dlatego jeśli spodobał Ci się ten post, byłoby mi niezmiernie miło gdybyś zostawił/a ślad swojej obecności w komentarzu lub udostępnił/a go innym, za co z góry dziękuję!

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.